Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı

İBRAHİM NEBİ USTA :  0543 605 72 33

Konutlarınıza zarar veren en önemli faktörlerden biri de sudur ve konutlar yağmur, kar, toprağın nemi, zemindeki yeraltı suyu gibi dış kaynaklı su ile banyo ve lavabolarda kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalmaktadır. Konutlarımızı ve konforumuzu tehdit eden sulardan korunmak için yapılan bu işlemlere su yalıtımı uygulamaları denir. 

Konutlarınıza nüfuz eden su, taşıyıcı kısımlarda yer alan demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin düşmesine yol açar. Su, betonun çürümesine ve çatlamasına neden olmaktadır. Su yalıtımı uygulamaları güvenli konutlar ile birlikte bakteri ve küf oluşumu engellenmiş, sağlıklı ve konforlu ortamlara sahip olmamıza da sağlamaktadır.

Su yalıtımı uygulamaları konutlarınıza suyun sızma ihtimali olan alanlarda gerçekleştirilmektedir. Bunlar; toprak ile temas eden duvarlar, temeller ve zemine oturan döşemeler, suyun yapı dışında birikebileceği ve ya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, lavabo gibi ıslak hacimli alanlar olarak sıralanabilmektedir. Su yalıtımının bir diğer uygulama alanı da suyun içerisinde kalmasını istediğimiz su deposu, suni gölet ve havuz gibi yapı alanlarıdır. 

Su izolasyonu uygulamalarında polimer bitümlü ya da sentetik örtüler ve sürme su yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Yalıtım uygulamaları ile konutlarınıza nüfuz edemeyen su, süzgeçler ve yağmur suyu drenaj boruları ile yapıdan uzaklaştırılmaktadır.

Yalıtım ile korunması planlanan yapıların suya ne şekilde maruz kaldığı önemlidir. Suyu kapiler olarak mı bünyesine almaktadır, yoksa basınç altında mıdır? Zemin suyu mu yoksa yağış mı binayı etkilemektedir.

Peki Su Yalıtımının Önemi Nedir? 

Eğer yapılarımızı suyun etkilerine karşı korumazsak, zamanla su, yapının taşıyıcı katmanlarına nüfuz eder. Su taşıyıcı demirlerin paslanmasına ve kesitlerinin azalmasına sebebiyet verir. Suyun etkisi, kısa vadede yapımızı depremin etkilerine karşı savunmasız bırakır. Ayrıca yaşanılan mekânlarda su sızıntısı, rutubetlenme ve küflenmeye sebebiyet vererek, içeride yaşan kişilerde astım, bronşit gibi tehlikeli hastalıklara davet çıkarır. Teraslardan akan sular, mallarınıza zarar verir ve huzurunuzu kaçırır. Sağlığımızı, yapılarımızı ve konforumuzu düşünüyorsak mutlaka su yalıtımı yaptırmalıyız. Su yalıtımı, yapıların sudan ve zararlı etkilerden korunması için suyun yapıların dışında tutulması ve havuzlar, içme suyu depoları, göletlerde ise suyun yapı içerisinde tutulması için yapılan işlemlere denir. 

Artık Dekorasyon.net.tr ile güvencesi ile su yalıtımı işlemlerinde yıllardan gelen tecrübemiz ile garanti veriyoruz. Bunun dışında bizden kaynaklı oluşan sorunlar için her türlü desteği ücretsiz şekilde veriyoruz. 

Bütümlü Sürme Sistemler İle Temellerde Su Yalıtımı 

Bütün binaların temelinde olması gereken bu özellik, ıslak veya rutubetli alanlarda olması zorunlu hale gelmiştir. Bu sistemler ile ıslak zeminlerde doğru çözümler elde edebilirsiniz. 

İç Yüzeylerde Su Yalıtımı

Kapalı mekanlarda verilen su yalıtımı hizmetleridir. Özellikle WC ve banyo olmak üzere iç mekanlardaki su yalıtımı çözümleridir. 

Havuzlarda Su Yalıtımı

Havuzlarda su kaçağı yada nem gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Dekorasyon.net.tr olarak uzman ekibi ile siz müşterilerimize bu alanda da çeşitli hizmetler vermekteyiz.

Sürme İzolasyon (Perde Duvar)

Bunların dışında Balkon ve Teraslar için Su Yalıtımı, Çatı Su İzolasyonu, Dilatasyon Yalıtımı gibi konularda sizlere en ince ayrıntısına kadar hizmet vermekteyiz. 

Su Yalıtımı Yapılmayan Evdeki Isı Kaybı Oranı